تبلیغات
کره 1377 - برای نوشتن یک مقاله استاندارد جهت انتشار در مجلات معتبر آی اس آی چه باید کرد

امروز:

برای نوشتن یک مقاله استاندارد جهت انتشار در مجلات معتبر آی اس آی چه باید کرد

برای نوشتن یک مقاله استاندارد جهت انتشار در مجلات معتبر آی اس آی چه باید کردجامعه محققین ایران با حجم بالای تولید علم ودانش در کشور روبرو است و این افتخار بزرگ باید در صحنه های بین المللی با قدرت تمام به ثبت برسد . مهم ترین راه ثبت تولیدات دانش محققین ایرانی , انتشار مقالات این عزیزان در مجلات معتبر فهرست آی اس آی است . موسسه دانش گستران ایرانیان افتخار دارد که برای این فعالیت علمی با محققین عزیز کشور همگام شود .برای موفقیت در پذیرش مقاله باید به نکات زیر توجه نمود .1- داشتن عنوان مناسب با تحولات روز :

عنوان مورد نظر باید کاملا واضح و دارای لغات کلیدی تحقیق باشد.عنا وین طولانی سبب کاهش نمره ارزشیابی مقاله می شود .2- چکیده مناسب :

چکیده نحقیق باید مختصر و مفید باشد .چهار بخش اصلی چکیده شامل3- بیان مسئله (2 تا 3 خط)

4- روش تحقیق :

نوع تحقیق ( میدانی – کتابخانه ای – طولی – تقاطعی - ...) (یک خط)

محل تحقیق ( مکان اجرا ) ( منطقه – شهر – کشور )(نیم خط)

دوره تحقیق )از ماه ....در سال ... تا ماه .....سال ....) (نیم خط)

جامعه تحقیق , نمونه تحقیق ( تعداد افراد منتخب ) (نیم خط)

روش انتخاب حجم نمونه ( تصادفی ساده – تصادفی خوشه ای -.(نیم خط)..

نوع آزمون آماری :( کای اسکوار(خی دو ) – تی استیودنت – رگرسیون – .. (نیم خط)

نوع مدل : نام مدل5- نتایج تحقیق :

نتیجه فرضیه های تایید یا رد شده نوشته شود .( دو تا 3 جمله )لغات کلیدی :حد اکثر چهار کلمهبخش های بعدی مقاله :

مقدمه : Introduction

در این بخش محقق با نوشتن مطالب کلی توجه خواننده را به سوی موضوع تحقیق متمایل می کند .در نوشتن مقدمه بهتر است موارد زیر را رعایت نمایید

ابتدا یک تعریف از موضوع مورد نظر از قول منابع معتبر .( این منبع باید از همه مهم تر باشد , اعتبار بیشتر سبب جلب توجه بیشتر خواننده می شود ) .سپس مطالب مرتبط با مقدمه را در این بخش قرار دهید.(یادتان باشد هیچ جمله ای را بدون منبع ننویسید.) .بیان مسئله :

در اینجا هم ابتدا به تعریف مسئله بپردازید و سپس مشکلات و مسایل مرتبط با موضوع را بیان کنید و سعی کنید سوالهایی را که در فرضیات تحقیق مطرح نموده اید را دراین بخش به صورت جملات پرسشی مطرح نمایید ولی این پرسشها باید در جملات خبری باشد

مثلا :

در فرضیه دارید

"رابطه مستقیمی بین اجرای مدیریت مشارکتی و افزایش بهره وری در بیمارستانها وجود دارد "این موضوع را میتوانید در بیان مسئله چنین بنویسید :"اینکه آیا می توان از روش مدیریت مشارکتی در شرکتهای خدماتی و بیمارستانها با حداکثر بهره وری استفاده نمود , هنوز مورد اختلاف نظر پژو هشگران علم مدیریت است . "اهمیت موضوع :

در این بخش هم اهمیت مسئله را بیان می کنید .

اینکه "عدم توجه به این مسئله سبب چه عواقبی در .. می شود و اجرای درست آن چه نتایج مثبتی به همرا ...دارد .(آوردن اعداد و ارقام معتبر به صورت در صد و ...)

در کشور های دیگر چه نتایجی از این مسئله گرفتند و عدم اجرا ی آن سبب چه مشکلاتی شده است . ( یادتان باشد که این مطالب را باید حتما با ذکر منبع در آخر هر جمله بنویسید .از خودتان قلم فرسایی نکنید .در نهایت بنویسید که اگر این تحقیق در ...اجرا شود چه نتایجی برای مسئولین و ... دارد ؟

مروری بر تحقیقات انجام شده :

ابتدا از تحقیقات سالهای اخیر شروع کنید و به عقب بروید .

اگر مقاله را برای مجلات داخلی می فرستید , ابتدا از تحقیقات داخلی بنویسید .

اگر مقاله را برای مجلات خارجی می فرستید برعکس فوق انجام دهید .

از نوشتن نام یک نفر به صورت مکرر جدا خود داری نمایید . (اینکار این شبهه را بر می انگیزد که شما از منابع مختلف استفاده نکرده اید ...)برای مقالات رشته های تاریخ هر چه منبع قدیمی تر باشد جالب تر است .ولی برای مقالات مدیریت , فنی و پزشکی و علوم پایه باید از منابع جدید استفاده بیشتری بکنید .اگر مطمعن نیستید که مطلب مربوط به یک منبع هست یا نه , جدا از نوشتن آن خود داری نمایید. چون بر رسی کنندگان مجلات خارجی کلیه جملات شما را با منابع موجود تطبیق می دهند و اگر خلاف آن ثابت شود مقاله مردود خواهد شد .اگر از منابع ومقالات اینتر نتی استفاده می کنید , این مقالات با ید حتما یک مقاله تحقیقاتی باشند .از نوشتن مطالب از سایتهای تبلیغاتی جدا خود داری نمایید چونکه نویسنده برای تبلیغ شرکت خود ممکن است دقت زیادی در منبع مورد نظر نشان ندهد . بهتر است مقاله مورد نظر دارای مشحصات دانشگاهی باشد . (مقالاتی که دارای فرمت PDF هستند از اعتبار بیشتر ی برخوردارند .) .

اگر مطلبی را از کتابهای ترجمه شده داخلی اقتباس می کنید ,

یادتان باشد که اغلب این کتابها در جهان دارای ویرایشهای جدید تری هستند .ولی در ایران هنوز ترجمه و منتشر نشده اند .بهتر است کتاب اصلی با ویرایش جدید را پیدا نموده و از آن رفرانس بدهید .در این موارد می توانید از مراکز تحقیقاتی و شرکتهای اطلاع رسانی معتبر در داخل کشور استفاده نمایید .مشکل مهم

بسیاری از محققین عزیز داخلی به علت ضعف زبان انگلیسی مجبورند از مقالات ترجمه شده در کتابهای داخلی استفاده نمایند . غافل از اینکه این کتابها با رها ویرایش شده و ممکن است جملا ت آن عوض شده باشد . حتی اگر مطالب آن کتاب عوض نشده باشد ولی نوشتن نام نویسنده و سال انتشار قدیمی آن سبب می شود که کارشنا سان مجلات خارجی نتیجه بگیرند که شما به منابع جدید دسترسی ندارید و این مسئله شانس پذیرش مقاله شما را پایین خواهد آورد .برای حل این مشکل باید جدیدترین کتاب را از همان نویسنده پیدا کنید .برخی از موارد ممکن است نتوانید کتاب مورد نظر با ویرایش جدید را در داخل کشور پیدا نمایید .در این مواقع از همان نویسنده ممکن است مقالاتی در تاریخ جدید در جهان چاپ شده باشند .اگر آن مقاله را از همان نویسنده پیدا کنید , مشکل منبع نویسی شما حل خواهد شد و دیگر مجبور نیستید نام کتاب ترجمه شده را که دارای سال انتشار قدیمی است را بنویسید . به جای آن مقاله مورد نظر را پیدا کرده و با ترجمه مقاله جمله مورد نظر را از همان نویسنده پیدا میکنید .پس از اطمینان از این مسئله نام همان نویسنده را با سال انتشار جدید تر در مقاله خود می آورید .

بطور کلی نوشتن منبع ترجمه شده به زبان فارسی برای مجلات خارجی کار جالبی نیست و از اعتبار مقاله میکاهد ولی برای مجلات داخلی این مشکل کمتر است اگر چه مجلات داخلی نیز از اصالت منبع استقبال می کنند و آخرین ویرایش را بیشتر قبول دارند .فرضیات و اهداف تحقیق :

فرضیات را دقیق و مناسب بنویسید .

روش تحقیق :

روش تحقیق بخش بسیار مهم مقاله را تشکیل می دهد . برای نوشتن روش تحقیق حتما با متخصصین آمار مشورت نمایید . اگر مطالب مقاله شما در سطح بالا باشد ولی روش تحقیق درستی را انتخاب نکرده باشید زحمتتان به هدر خواهد رفت .

مطالب نوشته شده در بخش چکیده پیروی نمایید منتهی از جنلات کاملتر وبیشتری استفاده نمایید .نتایج تحقیق :

برای نوشتن نتایج تحقیق در مقاله انگلیسی باید از مهم ترین جداول و نمودار ها استفاده نمایید . همه جداول و نمودارها را در مقاله قرار ندهید و از کشدار کردن مقاله جدا خود داری نمایید .بطور مثال اگر برای چند سوال مر بوط به هر فرضیه یک آزمون انجام داده اید .سعی کنید جدول نهایی آزمون را در مقاله قرار دهید .بحث و نتیجه گیری :

در این بخش باید ابتدا چند نکته مهم را از ادبیات تحقیق بیاورید . سپس نتیجه هر فرضیه را نوشته و پس از آن نتیجه تحقیقات دیگران را در رابطه باآن فرضیه بنویسید و بعد این نتایج را با نتیجه خود مقایسه نماییدمثلا "

در این تحقیق مشاهده شده است که رابطه معنی داری بین ..... و ...... وجود دارد . این نتیجه با نتایج کاپلان و همکاران (کاپلان 2003) و راجر (2002) و موریسون (1996) مطابقت دارد و لی نتایج اعلام شده توسط احمدی در ایران (1997) خلاف این نکته را نشان می دهد . از سوی دیگر در رابطه با .......مشاهده می شود که در این تحقیق ........اما پارکر (2001) اعلام نموده است که .......توجه می نمایید که منابع مختلفی در این پاراگراف نوشته شده اند .در واقع یک مقاله درست و مناسب باید همین مشخصات دارا داشته باشد .بطور کلی همه قسمتهای مقاله باید کم و بیش دارای این تعداد منبع در لابلای جملات خود باشند .

پیشنهادات :

پیشنهاد باید در دو بخش داخل کشور و خارج کشور (بین المللی ) باشد .تشکر و تقدیر :

از اساتید و دوستان و آشنایان در چند جمله کوتاه تشکر کنید .

منابع :

منابع باید کاملا دقیق نوشته شوند .

برای نوشتن منابع می توانید به منابع مقالات منتشر شده توجه نمایید .

اگر از یک مقاله فارسی استفاده کردید , سال هجری شمسی را به سال میلادی تبدیل کنید .

ترجمه مقاله :

ترجمه یک مقاله برای ارسال به مجلات خارجی یک ترجمه معمولی نیست . مترجم علاوه بر تبحر در ترجمه باید به علم مربوطه آشنایی کامل داشته باشد .چه بسا مقالات تحقیقاتی جالبی که به علت عدم آشنایی مترجم با اصطلا حات تخصصی مردود شدند . اکیدا پیشنهاد می کنیم که برای ترجمه , حاصل زحمات خود را به دست افراد مجرب بدهید .


نوشته شده در : سه شنبه 16 تیر 1394  توسط : مطالب علمی 2015.    نظرات() .

wonder tactics hack
چهارشنبه 27 دی 1396 10:11 ب.ظ
هنگامی که یک نفر برای چیزی مورد نیاز خود را جستجو می کند، بنابراین او می خواهد در جزئیات موجود باشد،
در نتیجه این چیز در اینجا نگهداری می شود.
Johnie
جمعه 17 آذر 1396 06:21 ق.ظ
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now each time a comment is
added I get several e-mails with the same
comment. Is there any way you can remove people from that service?

Thank you!
دانلود کتاب آیین نامه رانندگی
دوشنبه 8 آبان 1396 04:31 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون
آموزش آشپزی
دوشنبه 1 آبان 1396 03:04 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به وبلاگ ما هم سر بزنید.
آموزش آشپزی
یکشنبه 30 مهر 1396 08:53 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به وبلاگ ما هم
سر بزنید.
آموزش آشپزی
یکشنبه 9 مهر 1396 11:52 ب.ظ
ممنون از سایت خوبتون
feet problems
یکشنبه 26 شهریور 1396 08:31 ب.ظ
I am really thankful to the holder of this website who has shared
this enormous paragraph at at this time.
How long do you grow during puberty?
سه شنبه 17 مرداد 1396 01:06 ب.ظ
After I initially left a comment I appear to have clicked the -Notify me
when new comments are added- checkbox and from now on each
time a comment is added I get 4 emails with the same comment.
Is there a way you are able to remove me from that service?

Cheers!
How does Achilles tendonitis occur?
سه شنبه 17 مرداد 1396 12:39 ب.ظ
What's up everyone, it's my first pay a visit at this
website, and piece of writing is genuinely fruitful for me, keep up posting such content.
Foot Pain
یکشنبه 15 مرداد 1396 03:09 ب.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article. I like to write a little comment to support you.
What causes pain in the back of the heel?
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:31 ب.ظ
Do you have a spam issue on this site; I also am a blogger, and I
was wanting to know your situation; many of us have created some nice procedures and
we are looking to exchange solutions with others, why not shoot me an e-mail if interested.
Foot Pain
شنبه 14 مرداد 1396 05:28 ق.ظ
It's very effortless to find out any topic on net as compared to textbooks, as
I found this paragraph at this web page.
Foot Issues
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:37 ق.ظ
I truly love your website.. Great colors & theme.
Did you make this website yourself? Please reply back as I'm wanting to
create my own personal blog and would like to find out where you got this from or just what the theme
is called. Cheers!
How much can you grow from stretching?
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:01 ق.ظ
I do trust all the ideas you have introduced in your post.
They are very convincing and will definitely work.
Still, the posts are too brief for newbies.

Could you please prolong them a bit from next time?
Thanks for the post.
What is limb lengthening surgery?
شنبه 7 مرداد 1396 11:30 ب.ظ
For most recent information you have to pay a visit the web and on world-wide-web I found this website
as a finest web site for most recent updates.
How much can you grow from stretching?
شنبه 7 مرداد 1396 10:03 ب.ظ
I think the admin of this web site is truly
working hard in support of his website, since here
every stuff is quality based information.
Foot Complaints
شنبه 7 مرداد 1396 10:42 ق.ظ
I love what you guys are up too. This sort of clever work and exposure!
Keep up the fantastic works guys I've added you guys to my blogroll.
Rosella
دوشنبه 5 تیر 1396 02:07 ب.ظ
I leave a response each time I like a article on a site or if I have something to valuable to contribute to
the conversation. Usually it is triggered by the fire communicated in the article I browsed.
And on this post کره 1377 - برای نوشتن یک مقاله استاندارد جهت انتشار در مجلات معتبر آی
اس آی چه باید کرد. I was actually excited enough to drop
a comment ;-) I actually do have a couple of questions for you if you do not mind.
Could it be just me or does it look like some of the comments
come across as if they are left by brain dead folks?
:-P And, if you are posting on additional social sites, I'd like to keep up with anything fresh you have to post.
Would you make a list every one of all your community sites like your linkedin profile, Facebook page or twitter feed?
foot pain bottom
پنجشنبه 11 خرداد 1396 10:05 ق.ظ
Because the admin of this site is working, no doubt very quickly it will be well-known, due to its
quality contents.
http://sharitahorimoto.weebly.com
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:14 ق.ظ
My brother suggested I might like this website.
He was entirely right. This put up truly made my day. You cann't believe just
how much time I had spent for this info! Thank you!
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 11:58 ب.ظ
Hi, i think that i saw you visited my web site so i came to “return the favor”.I
am trying to find things to improve my website!I suppose its
ok to use some of your ideas!!
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 04:40 ب.ظ
Hello mates, its wonderful article about tutoringand entirely defined, keep it up all the
time.
manicure
شنبه 12 فروردین 1396 02:08 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Will try it out.
manicure
جمعه 11 فروردین 1396 12:03 ق.ظ
It's amazing in support of me to have a site, which is helpful in favor of my experience.
thanks admin
شبکه اجتماعی فیس پلاک
پنجشنبه 22 مرداد 1394 10:38 ب.ظ
سلام
لطفا این متنو تا اخر بخونین
از وبلاگتون دیدن کردم مطالب خوبی توشه
ما یه شبکه اجتماعی داریم به نام فیس پلاک میخوایم توش فعالیت مفید کنیم و با بقیه شبکه ها متفاوت باشیم
ازتون دعوت میکنیم که مارو توی این راهمون همراهی کنین و توی سایتمون عضو و فعال باشید
منتظر حضورتون هستیم
www.facepalak.ir
با تشکر
شبکه اجتماعی فیس پلاک
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر